PLAY wycofuje się z subskrypcji MT

Operator PLAY podjął decyzję o zaprzestaniu rejestracji nowych abonentów do usług subskrypcyjnych w ramach swojej sieci. Jest to odpowiedź na planowane zmiany w ustawie Prawo Telekomunikacyjne, które zostały opisane m.in. we wpisie na tym blogu.

Prenumeraty MT to model, który działał na zasadzie cyklicznych obciążeń konta abonenckiego za każdy otrzymany SMS. Niektóre działania marketingowe podmiotów będących organizatorami tych usług doprowadziły do zepsucia wizerunku tych usług. Mimo to, istnieje grono konsumentów, którzy rozmyślnie wykorzystują ten model dokonując opłat.

Operator postanowił wyjść na przeciw wszystkim i zachować prenumeraty dla dotychczas zapisanych abonentów. Nowi abonenci nie będą mogli uruchomić już usług opartych na prenumeracie. Poniżej znajdziecie oświadczenie rzecznika Play w tej sprawie.

Koniec subskrypcji w PLAY – oświadczenie rzecznika

Co z usługami subskrypcyjnymi?

Wielu użytkowników jak i usługodawców zastanawia się czy jest jakaś alternatywa dla subskrypcji. Niektóre usługi są po prostu stworzone dla subskrypcji i wielokrotnego billowania. Tutaj mamy dobrą wiadomość. Jak wspomniał rzecznik prasowy PLAY – istnieje nowy model rozliczeniowy – Direct Billing.

Direct Billing to nowa metoda, która pozwala na uruchomienie subskrypcji i to subskrypcji o zwiększonej elastyczności. W ramach DB można przeprowadzić jednorazową płatność w wysokości nawet do 300 PLN netto. To dla wielu biznesów bardzo atrakcyjna oferta.

Nie może też ujść uwadze fakt, że operatorzy w ramach Direct Billing oferują wyższe relacje niż standardowe dla SMS Premium MT – 50% kwoty netto. W zależności od serwisu i kwoty obciążenia można uzyskać nawet ponad 60%. Przejście na Direct Billing powinno więc być dla wielu usługodawców bardzo korzystne zarówno pod kątem organizacyjnym jak i finansowym.

Jak postąpią inni operatorzy?

Wyłączenie prenumerat w PLAY spotkało się z wielką aprobatą abonentów, którzy natknęli się na nieodpowiednią promocję tego typu usług. PR-owo to był bardzo dobry krok, co można zaobserwować w komentarzach do wpisu na blogu. Należy się spodziewać, że wyłączenie MT w przypadku kolejnych telekomów to tylko kwestia czasu. Jeśli więc nie rozeznałeś się gdzie można włączyć usługę Direct Billing – radzimy rozpocząć poszukiwania.

Leave a Comment